Om LLA

Landslaget for lokalaviser (LLA) er interesseorganisasjonen for over 110 lokalaviser landet rundt. Desse avisene styrkar mellom anna lokaldemokratiet og det lokale kulturlivet. Lokalavisene er også ein nyttig og truverdig mediekanal for det lokale handelslivet, organisasjonane, kommunane og for kjedebutikkane. Lokalavisene er lim og lupe i nærmiljøet.

Vi held til i Pressens hus i Oslo.

Vår nye post- og besøksadresse:

Landslaget for lokalaviser
Skippergata 24
0154 Oslo

Sentralbord: 452 89 111

E-post: lla@lla.no

LLA og Pressens hus ligg i Kvadraturen i Oslo sentrum, bare fem minutter frå Karl Johans gate, Oslo S og Flytogterminalen. Velkommen innom!

På engelsk skrives vårt navn slik:

The Association of Norwegian local newspapers (LLA)

LLAs medarbeidarar:

Tomas Bruvik, generalsekretær, tomas@lla.no, mobil 411 08 523

Lene Østberg, organisasjonssekretær, lene@lla.no, mobil 452 89 222

Geir K. Hus, markeds- og informasjonssjef, geir@lla.no, mobil 452 89 333 (delvis permisjon ut året)

Rune Hetland, pressepolitisk rådgiver, rune@lla.no, mobil 452 89 444

Laila Borge, redaksjonell fagmedarbeidar, laila@lla.no, mobil 994 62 687

I 2022 har LLA også to vikarar i sekretariatet:

Holger Austvoll (t.v.), fungerande markedssjef, og Espen Forsberg, prosjektleiar for LLAs arbeid med digitalt annonsenettverk.

Holger Austvoll, holger@lla.no, mobil 4000 8751

Espen Forsberg, espen@lla.no, mobil 406 32 370

LLAs styre:

Øystein Øygarden, Vest-Telemark blad (styreleiar), oystein.oygarden@vtb.no, mobil 958 93 437

Tone Sidsel Sanden, Dølen, nestleiar

Camilla Skaar, Hordaland Folkeblad, nestleiar

Knut Martinsen, Avisa Hemnes

Trude Hiller, Steinkjer-Avisa,

Svend Arne Vee, Firdaposten

Lillian Holden, Hallingdølen

Varamedlemer:

Reidar Hystad, Sunnhordland, (fast møtande)

Christoffer Johansen, Vennesla Tidende

Liv Maren Mæhre Vold, Alvdal Midt i Væla

LLA har også ei annonsesamkjøring for organisasjonar og andre avtalepartnarar:

Lokalavissamkjøringa landet rundt AS

Telefon 452 89 333
geir@lla.no