LLA Årets lokalaviser

Hvor, når og hvem vant hva?

Heidersprisen

2018 Hilde Eika Nesje og Ståle Melhus
2017 Roar Osmundsen
2016 Ingolv Vevatne
2015 Kjell Vidar Bergo og Bjarne Tormodsgard
2014 Asgeir Olden
2013 Per Edgar Kokkvold
2009 Gard Espeland
2008 Henry Nilsen
2007 Fredrik Fjeldstad
2006 Margit og Hjalmar Kielland
2005 Helge Søvik
2003 Holger Austvoll
2001 Rune Hetland
2000 Wenche Pleym
1999 Frank Kjøde
1998 Kenneth Grav og Even Carlsen
1997 Asta Brimi
1996 Åsmund Snøfugl
1995 Christian Fr. Stabell
1994 Sigurd Høst
1992 Magnar Sætre
1991 Egil Hyldmo
1990 Karl Steffensrud
1989 FAK-komitéen i Stortinget
1988 Magne Fjeld og T. W. Tengelsen

Årets Lokalavis

2020/2021 Dølen/Kyst og Fjord
2018 Kvinnheringen
2017 Lister
2016 Sunnhordland
2015 Sogn Avis
2014 Hallingdølen
2013 Suldalsposten
2012 Hallingdølen
2011 Dalane Tidende
2010 Svalbardposten
2009 Våganavisa
2008 Hallingdølen
2007 Øyene
2006 Øyene
2005 Hallingdølen
2004 Os og Fusaposten
2003 Rakkestad Bygdeblad
2002 Vennesla Tidende
2001 Steinkjer-Avisa
2000 Svalbardposten
1999 Levanger-avisa
1998 Suldalsposten
1997 Østhavet
1996 Svalbard-posten
1995 Lofot-Tidende
1994 Fjordabladet
1993 Sykkylvsbladet
1992 Trønderbladet
1991 Os og Fusaposten
1989 Lofot-Tidende

Markedsprisen

2020/2021 Bømlo-nytt/Hordaland Folkeblad
2018 Saltenposten
2017 Bygdebladet Randaberg og Rennesøy
2016 Kvinnheringen
2015 Hallingdølen
2014 Kvinnheringen
2013 Gjesdalbuen
2012 Lokalavisa Verran-Namdalseid
2011 Hallingdølen
2010 Stangeavisa
2009 Kvinnheringen
2008 Dalane Tidende
2007 Arendals Tidende
2006 Kvinnheringen
2005 Dalane Tidende
2004 Tysvær Bygdeblad og Grannar
2003 Gjesdalbuen
2002 Sande Avis
2001 Strandbuen
2000 Fjordabladet
1999 Sykkylvsbladet
1998 Sykkylvsbladet
1997 Bladet Harstad
1996 Søvesten
1995 Grannar og Sykkylvsbladet

Årets lokalavisfoto

2020/2021 Vidar Herre, Hordaland / Sindre Thoresen Lønnes, Hallingdølen
2018 Signe Fuglesteg Luksengård, Hallingdølen
2017 Signe Fuglesteg Luksengård, Hallingdølen
2016 Patricia Kühfuss, Hallingdølen
2015 Anne Jo Lexander, Askøyværingen
2014 Kristian Westgård, Eidsvoll Ullensaker Blad
2013 Anne Jo Lexander, Askøyværingen
2012 Per Egil Larsen, Sunnhordland
2011 Marius Knudsen, Sunnhordland
2010 Gro Smith, Saltenposten
2009 Anne-Magrethe Matre Hjemdal, Os og Fusaposten
2008 Per Egil Larsen, Sunnhordland
2007 Benedicte Hjellum Håkonsen, Lierposten
2006 Kai Svellingen Flatekvål, Fanaposten

Årets lokalavisside

2020/2021 Hardanger Folkeblad
2018 Kvinnheringen
2017 Hallingdølen
2016 Kvinnheringen
2015 Kvinnheringen
2014 Kvinnheringen
2013 Kvinnheringen
2012 Sunnhordland
2011 Bygdanytt
2010 Sunnhordland
2009 Saltenposten
2008 Fjordabladet
2007 Svalbardposten
2006 Hallingdølen
2005 Haramsnytt
2004 Hallingdølen
2003 Kragerøavisa
2002 Snåsningen

LLAs journalistpris

2020/2021 Sigrid Gausen, Guro Vollen, Tone Sidsel Sanden, Dølen  /                            Kristine Brandsdal Barane, Sunnhordland
2018 Line Nagell Ylvisåker, Svalbardposten
2017 Jan Inge Fardal, Sogn Avis
2016 Arne Lindeflaten, Elisabeth Berg Hass, Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2015 Torunn Akersveen Lied, Hallingdølen
2014 Vilde Hjertholm Lunde og Per Egil Larsen, Sunnhordland
2013 Bernt Ivar Bergum, Hallingdølen
2012 Søgne og Songdalen Budstikke
2011 Arild Bjørnbakk, Saltenposten
2010 Vegard Venli, Varingen

Årets digitale satsing

2020/2021 Dølen/Gjesdalbuen
2018 Gjesdalbuen
2017 Hallingdølen
2016 Sunnhordland
2015 Hallingdølen

Landsmøtesteder

År Sted Styreleder
2020 flyttet til 2022 Ålesund Øystein Øygarden, Vest-Telemark Blad
2019 Drammen Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2018 Bodø Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2017 Haugesund Roar Osmundsen, Søgne og Songdalen budstikke
2016 Fornebu Roar Osmundsen, Søgne og Songdalen budstikke
2015 Trondheim Roar Osmundsen, Søgne og Songdalen budstikke
2014 Bergen Ståle Melhus, Fanaposten
2013 Svolvær Ståle Melhus, Fanaposten
2012 Kristiansand Ståle Melhus, Fanaposten
2011 Oslo Ståle Melhus, Fanaposten
2010 Trondheim Ståle Melhus, Fanaposten
2009 Haugesund Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2008 Tromsø Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2007 Lillehammer Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2006 Molde Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2005 Oslo Tomas Bruvik, Kvinnheringen
2004 Haugesund Asta Brimi, Fjuken
2003 Stjørdal Asta Brimi, Fjuken
2002 Bergen Asta Brimi, Fjuken
2001 Stavanger Asta Brimi, Fjuken
2000 Haugesund Asta Brimi, Fjuken
1999 Trondheim Frank Kjøde, Sykkylvsbladet
1998 Haugesund Frank Kjøde, Sykkylvsbladet
1997 Ålesund Frank Kjøde, Sykkylvsbladet
1996 Sandnes Frank Kjøde, Sykkylvsbladet
1995 Oslo Åsmund Snøfugl, Trønderbladet
1994 Stjørdal Åsmund Snøfugl, Trønderbladet
1993 Os Rune Hetland, Grannar
1992 Bodø Rune Hetland, Grannar
1991 Ålesund Åsmund Snøfugl, Trønderbladet
1990 Trondheim Åsmund Snøfugl, Trønderbladet
1989 Oslo Hans Chr. Rygh, Suldalsposten
1988 Haugesund Hans Chr. Rygh, Suldalsposten
1987 Rørvik Hans Chr. Rygh, Suldalsposten
1986 Voss Egil Hyldmo, Ytringen
1985 Sauda Ole M. Ellefsen, Haramsnytt
1984 Fredrikstad Ole M. Ellefsen, Haramsnytt
1983 Fredrikstad Ole M. Ellefsen, Haramsnytt
1982 Bergen Christian Fr. Stabell, Midhordland
1981 Sunndalsøra Christian Fr. Stabell, Midhordland
1979 Stavanger T. W. Tengelsen, Nye Troms
1978 Ålesund T. W. Tengelsen, Nye Troms
1977 Bergen Magne Fjeld, Sotra-Nytt
1976 Voss Magne Fjeld, Sotra-Nytt

Generalsekretærar (organisasjonssekretærar fram til 1995)

2019 – Tomas Bruvik Kontorstad Oslo
1995– 2019 Rune Hetland Kontorstad Oslo
1992–1994 Sissel Joh. Thomassen Kontorstad Hamar
1991 Inger Syrstad Kontorstad Melhus
1991–1992 Svend Sivertsen Kontorstad Sandstad
1987–1990 Egil Hyldmo Kontorstad Kolvereid
1985–1986 Åshild Dale og Terje Linge Kontorstad Valldal
1978–1986 Åshild Dale Kontorstad Valldal